בניית אתרים - אורן וסרשפרונג

"הפרויקט הינו אבן הדרך שלי להצלחה. תודות לו יכולתי להגשים את שאיפותיי וללמוד למרות גילי הצעיר באוניברסיטה ולקבל נקודות כלליות לתואר הראשון. אני מודע לכך שמעטים הילדים שזוכים לאפשרות כזו, ואני שמח לקחת חלק בגוף עצום זה."

אוניברסיטת תל אביב לנוער היא המסגרת של אוניברסיטת תל אביב לשילוב תלמידי תיכון מצטיינים בלימודים אקדמים. התלמידים באים מכל שכבות החברה הישראלית, בדגש על טיפוח מצטיינים מהפריפריה.

היחידה לנוער שוחר מדע ע"ש דב לאוטמן באוניברסיטת תל אביב מפעילה תוכניות רבות ומגוונות בחסות ובתמיכת משרד החינוך ובסיוע תורמים מהמגזר העסקי.

מבנה התוכנית: בכל שנה לומדים בתוכנית כ-500 תלמידים במגוון מסלולים ונקלטים תלמידים מכ-300 בתי ספר ומסגרות חינוכיות בכל רחבי הארץ. תלמידי התוכנית מקבלים ייעוץ, ליווי והכוונה בנושא לימודים אקדמים והשכלה גבוהה מגיל התיכון ועד לסיום התואר הראשון. 


מגוון מסלולים: מסלול מדעים מדויקים, מסלול בינתחומי, מסלול אקדמי למצטיינים ועוד.


החזון שלנו: אוניברסיטת תל-אביב לנוער הוקמה במטרה לחולל שינוי אישי וחברתי. את השינוי מובילים מאות בני נוער מכל שכבות החברה הישראלית, פסיפס של עולמות שמשותף להם רצון עז ללמוד, להתקדם, להצטיין, להשתנות ולשנות - את חייהם ואת חיינו. אנחנו מגלים את ההון האנושי של ישראל. אנו מאמינים ששאיפה למצוינות ולהשכלה הם צורך קיומי של ישראל. באמצעות שילובם בלימודים אקדמיים, אנו פועלים לאפשר לתלמידי תיכון לממש את הפוטנציאל שלהם, ולגבש חלום אותו יממשו.

 

ספורי הצלחה ופידבק של תלמידים:

134 תלמידים שהחלו את לימודיהם האקדמיים ב"אוניברסיטת תל אביב לנוער"  וסיימו תארים אקדמיים. שמות התלמידים התפרסמו במודעה בעיתונות. לחצו לצפייה במודעה. (צילום התמונה במודעה - הצלם אסף ישראל - Israel Sun)

אור כץ -
בוגר המסלול הבינתחומי למצטיינים, ובית הספר התיכון בליך ברמת גן, סיים בהצטיינות את לימודי תעודת הבגרות שלו בתחום המתמטיקה עוד בראשית התיכון.
אור החל את לימודיו במסלול המצטיינים של אוניברסיטת תל אביב לנוער בתחום המדעים ובשל הישגיו זכה בכל שנה במלגת הצטיינות מהאוניברסיטה וממשרד החינוך. למד קורסים אקדמיים של ביה"ס למתמטיקה ומדעי המחשב והשיג ציונים מהגבוהים בין הסטודנטים. בנוסף לפעילות באוניברסיטת תל אביב לנוער, השתתף בחופשות הקיץ האחרונות במחנה מדעי בתחומי המדעים באוניברסיטת MIT בחו"ל. התגייס לאחרונה לתכנית "תלפיות" של צה"ל.

 

"הפרוייקט הינו אבן הדרך שלי להצלחה.
"אני בן 16, מנהריה לומד בביה"ס לקציני ים עכו, זוהי פנימייה של לובשי מדים, בכיתה י"א.
הגעתי לפרויקט, תחילה במטרה ללמוד ולהרחיב אופקים, חששתי שמא לא אתקבל, שכן זהו פרויקט יוקרתי ונחשב.
אני שמח שזכיתי לעבור את השינוי התודעתי ולקבוע בוודאות את הדרך בה אבחר לעתיד, בשונה משאר בני גילי. לכן שוב אודה לכם על ההזדמנות, שקבעה מעט את גורלי. “