תחרות עתידים.com

תחרות עתידים .com
מידע נוסף

אוניברסיטת תל-אביב מקיימת תחרויות לבני נוער בגילאים שונים המתנהלות באופן וירטואלי ומאפשרות מפגשים וירטואליים לימודיים בין נבחרות שונות מפריפריות חברתיות וגיאוגרפיות כאחד. לכל תחרות וירטואלית כזו מאפיינים שונים מבחינת שלבי התחרות, התכנים האקדמיים והיקף הפעילות.

 

בשנים האחרונות אוניברסיטת תל-אביב לנוער בשיתוף עם עמותת עתידים מפעילה תחרות וירטואלית ייחודית לתלמידי קדם עתידים מכל הארץ.

 

תחרות עתידים.com קמה במטרה להדק את הקשרים והדיאלוג החינוכי הקיים כבר שנים רבות בין האקדמיה ואוניברסיטת תל-אביב בפרט, לבין מנהלת עתידים וקבוצות התלמידים ולצקת זהות וגאוות יחידה לקבוצות קדם עתידים.

 

עתידים.com הנה תחרות וירטואלית בתחום המדעים המדויקים הפונה לעשרות נבחרות מכל הארץ הכוללות עד 30 תלמידים מכיתות ח'-ט', אליהם מוצמד רכז/מורה אשר אחראי להוביל את הנבחרת בשלבי ההכנה ובתחרות עצמה.

 

את המשימות כותבים מומחים מאוניברסיטת תל-אביב מתחומי תוכן שונים. רובן המוחלט של השאלות יגע בתחומי המדעים המדויקים ומדעי החיים, אך תיתכן גלישה לתחומי תוכן אחרים כדי ליצור תחושה של גיוון ועניין. המשימות  כוללות מגוון של אמצעים: ניסויים, סימולציות, שימוש באינטרנט ועוד.

 

מבנה התחרות - שלבים ולוחות זמנים:
 
הכנה לשלב א': תהליך ההכנה ימשך כחודש ימים, במהלכו על הנבחרות לקיים מפגש עבודה מרוכז מידי שבוע וכן לחלק משימות ללמידת חומרים.

 

שלב א' –  וירטואלי: השלב הראשון מתקיים כהפנינג וירטואלי במקביל לכל הנבחרות. השאלות מתבססות על חיפוש באינטרנט, פיצוח קודים, ביצוע ניסויים, תוכנות וידע אישי.

 

הכנה לשלב ב': כוללת משימות הכנה שונות באתר, חלקן משימות מורכבות הדורשות עבודה מתמשכת במספר שלבים + חומרי הכנה מגוונים שעולים בהדרגה.

 

שלב ב –  וירטואלי: גם שלב זה מתקיים במועד אחיד ובו מתמודדות הנבחרות עם משימות מורכבות יותר, שחלקן מתבססות ישירות על ההכנות מוקדמות.

 

שלב ג  –  שלב הגמר! באוניברסיטת תל-אביב:​ חמש הנבחרות שהשיגו את הניקוד המצטבר הגבוה ביותר בשלבים המוקדמים יוזמנו ליום הגמר באוניברסיטה. יום זה יכלול הרצאות מדעיות בתחומים שונים ומשימה מסכמת שתקבע את הדרוג הסופי של הנבחרות ואת הזוכים. 

 

לפרטים נוספים: דורית פרידמן doritf1@tauex.tau.ac.il

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
Developed by
UI/UX Basch_Interactive