פרטים נוספים על התכנית

אוניברסיטת קיץ לנוער

קורסים אקדמיים ותגבורים

 

לצד ההוראה האקדמית בשיעורים ובתרגילים של הקורסים השונים מופעל גם מערך תגבורים אינטנסיבי של היחידה לנוער שוחר מדע, המתאים עצמו לצרכים המשתנים ברמה הקבוצתית והאישית. מטרת מערך התגבור היא לסייע לסטודנטים הצעירים בהתמודדות עם הלימודים האקדמיים באופן שיביא אותם להפיק את המירב מהלימודים ולהגיע לציונים גבוהים בעבודות ובמבחנים.

 

מערך התגבור של הפרויקט מופעל על ידי סטודנטים מצטיינים בתארים מתקדמים בעלי אוריינטציה חברתית, שמשמשים כמדריכים, ומבוגרים מצטיינים של מחזורי הפרויקט בשנים קודמות, שמשמשים כמדריכים צעירים.

 

בסמסטר הקיץ לומדים התלמידים קורסים מתוך הפקולטה למדעי החברה (לדוגמא: מבוא לפסיכולוגיה, סטטיסטיקה וניתוח נתונים, מבוא לתקשורת המונים ועוד)

 

העשרה ופעילות חברתית

 

מלבד הלימודים האקדמיים, הפרויקט שם דגש גם על ההזדמנות שמקבלים הסטודנטים לבנות לעצמם קהילה יוצרת ועצמאית.

במהלך הפרויקט נחשפים התלמידים לתחומי העשרה שונים ומגוונים, לדוגמא: ביקור בהצגות תיאטרון, ביקור במוזיאון ובגלריית האוניברסיטה, סיור במפעלי תעשייה, סיור בשכונות תל אביב, סיור בגן הזואולוגי של האוניברסיטה, ועוד.

בנוסף, התלמידים משתתפים במגוון פעילויות חברתיות כגון: ערבי היכרות, פעילות ערכית ביום ט' באב בנושאים חברתיים  ועוד. במהלך הפרויקט התלמידים יוזמים באופן עצמאי אירועים שונים, כדוגמת הרצאת הסבר על חודש רמאדן, מסיבת ריקודים  או ערב היכרות של העדות השונות.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive