תחרות עכבר הזהב

אוניברסיטת תל-אביב לנוער ומנהל המדע והטכנולוגיה במשרד החינוך מקיימים מזה שנים את התחרות הווירטואלית עכבר הזהב.

 

התחרות מתקיימת בין עשרות נבחרות אשכולות הפיס למדע טכנולוגיה ואומנויות. 

 

בתחרות משתתפים תלמידי חטיבת ביניים, מכל קצוות הארץ - מירוחם בדרום ועד קריית שמונה בצפון.

 

התחרות מהווה פרויקט לימודי מתמשך, ששמו יצא למרחוק בחוויה המהנה, המעשירה והמאתגרת שהוא מעניק למשתתפיו.

 

באמצעות התחרות מועבר לתלמידים מכל רחבי הארץ מסר של נגישות לאוניברסיטה ולמדע ובכך היא נפגשת עם מטרותיה של אוניברסיטת תל-אביב לנוער לפתח למידה מתוקשבת וייחודית.

 

לאתר התחרות לחץ כאן

 

מבנה התחרות:

התחרות כוללת שלושה שלבים: השלב הראשון והשני מתקיימים סימולטנית אונליין לכל הנבחרות. השאלות מתבססות על חיפוש באינטרנט, פיצוח קודים, תוכנות וידע אישי. לקראת כל שלב כזה התלמידים נדרשים לעבודת הכנה הכוללת משימות מקדימות, חומרי הכנה מדעיים ועוד.

 

בשלב הראשון: משתתפות כ-50 נבחרות.

 

לשלב השני: עולות 20 הנבחרות שצברו את מרב הנקודות בשלב א'. גם שלב זה מתקיים במועד אחיד ובו מתמודדות הנבחרות עם משימות מורכבות יותר. 

 

שלב הגמר: נערך באוניברסיטת תל-אביב ואליו יגיעו חמשת הנבחרות הטובות ביותר. שלב הגמר נערך בפורמט הפנינג מדעי אינטנסיבי וחוויתי הכולל הפעלות בתחנות מדע שונות באוניברסיטה.

 

נושאי המשימות:

את המשימות כותבים מומחים מאוניברסיטת תל אביב, מתחומי תוכן שונים: כימיה, פיזיקה, אסטרונומיה, פסיכולוגיה, פילוסופיה, היסטוריה, ביולוגיה, גנטיקה, בלשנות, מוזיקה, אומנות ועוד, המשימות כוללות מגוון של אמצעים: ניסויים, סימולציות, שימוש באינטרנט ועוד.

 

 
​​תגובות משתתפים:
 
נבחרת אופקים:

"תודה שאפשרתם לנו לגלות את כל האוצרות "ונהרות" הידע הטמונים בתלמידנו. אנו מכירים רק את החלק של תוכנית הלימודים, היום הכרתי מוזיקאים מוכשרים, תלמידים חדי חשיבה,מוטיבציה אין סופית,ראש פתוח....פשוט לא ניתן לתאר. זאת היתה אחת החוויות היותר מרגשות ומעשירות שחווינו יחד".

 

נבחרת עפולה:

"...אני מוכרחה שוב ושוב לציין את החוויה העצומה שהתלמידים חוו. זו היתה חוויה אינטלקטואלית מאין כמוה, שאין הרבה הזדמנויות לחוות כמוה במהלך בית הספר. רמת השאלות ומורכבותן, (כמו שאלת הקופסא, שה התלמידים היו צריכים לעבור על כל השאלות, ) או לחילופין שאלת הטריוויה, בה כינסנו את כל המשתתפים, עצרנו את הפעילות, וכולם בו זמנית עבדו על השאלה הזו, כל אחד חיפש מידע על שאלה אחרת. עבודת צוות מדהימה!"

 

לפרטים נוספים: דורית פרידמן doritf1@tauex.tau.ac.il
 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
Developed by
UI/UX Basch_Interactive