מדליות לנבחרת הנערות במתמטיקה

נציגות נבחרת ישראל במתמטיקה חוזרות לארץ עם הישג נאה: 2 מדליות וציון לשבח

15 אפריל 2018
חברות הנבחרת עם המדליות ודגל ישראל

הישג מרשים למדינת ישראל באולימפיאדה למתמטיקה אשר התקיימה באיטליה. מאיה נווה זכתה במדליית זהב, ליבי לובוביץ זכתה במדליית כסף ויעל גליקסמן זכתה בציון לשבח. 

האולימפיאדה האירופאית לנערות במתמטיקה (Egmo 2018) מתקיימת משנת 2012, ומדינת ישראל משתתפת בה זו השנה השלישית (החל מ 2016). השנה התקיימה האולימפיאדה בפירנצה שבאיטליה, כאשר  בתחרות השתתפו  195 נערות מ- 52 מדינות מרחבי העולם.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת התלמידים להשתתפות באולימפיאדות השונות במסגרת מיזם משותף שהחל השנה (תשע"ח). קבוצת התלמידות שהשתתפו באולימפיאדה הוכשרו באוניברסיטת תל אביב בבית הספר למדעי המתמטיקה ובאוניברסיטת תל אביב לנוער  . על נבחרת התלמידות נמנו: מאיה נווה (חיפה), מאיה קלינשטיין (מודיעין), ליבי לובוביץ (חיפה) ויעל גליקסמן (אילת). בראשות מאמן הנבחרת, לב רדזיוילובסקי ובליווי דן כרמון ומרים (מאשה) פרבר. 

*שר החינוך, נפתלי בנט: ״זוהי מתנה נפלאה לכבוד שנת ה-70 למדינת ישראל וכבוד עצום. הקידמה והטכנולוגיה מבוססות על בסיס ריאלי איכותי, כבר היום. זו הסיבה שבשנים האחרונות, החלטתי לשים דגש משמעותי בנושא המתמטיקה והמדעים  ולקדם מצויינות בתחום. הזכייה היא הוכחה להצלחה האישית של הנוער בישראל ושל המערכת כולה, עשיתן את זה בזכות מאמץ, התמדה ונחישות. אלו פניו של דור העתיד, גאווה ישראלית"

יו"ר מרכז מדעני העתיד, ד"ר שמשון שושני: "הישגי התלמידות באולימפיאדה מעוררים התפעלות וגאווה גדולה. בשבוע בו אנו חוגגים את יום העצמאות של מדינת ישראל אנו גאים להתברך בהישגים נוספים- אישיים ולאומיים.  מיצוי הפוטנציאל של תלמידי ישראל הוא האתגר החשוב שעומד בפני מדינת ישראל".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "אני מברך את התלמידות שלנו על הזכייה. זהו הישג מרשים שלכן וגם של מערכת החינוך. הוכחתן שהשקעה, התמדה ונחישות בונות יחד הצלחה. אנחנו רוצים לראות יותר ויותר תלמידות בחזית המדעית והטכנולוגית ולראות בהן את פורצות הדרך של מדינת ישראל בצבא, בתחומי המחקר באקדמיה ובשוק התעסוקה. לא רק המקומי אלא העולמי. מערכת החינוך גאה בכן ומאחלת לכן הצלחה".  

 מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: "אני מברך על ההישג המרשים והמרגש של נבחרת התלמידות באולימפיאדה. מרכז מדעני העתיד שותף מלא של משרד החינוך בהכשרה איכותית של התלמידות והתלמידים שלנו המשתתפים באולימפיאדות במדעים. השקעה משותפת זאת נועדה להעניק את הכלים הטובים ביותר לתלמידות ולתלמידים מוכשרים, שיגיעו להישגים משמעותיים ופורצי דרך". 

פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל אביב: "אני מברך את הנערות על הישגיהן המרשימים. אוניברסיטת תל אביב פועלת רבות - באמצעות תכניות שונות ומגוונות- לקידום מצוינות במדעים לנערות ונערים, ואני מקווה שנזכה לראות יותר ויותר נערות  המגיעות להישגים  בינלאומיים כה גבוהים".

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive