ידיעון קורסי הקיץ המקוונים "מעורב תל אביבי"

הרחב הכל
פסיכולוגיה חברתית

בקורס זה, נברר האם ועד כמה גדולה השפעתה של דמות סמכותית על בני אדם, נשאל: האם נעשה גם מה שנוגד את צו מצפוננו רק משום השפעתה של סמכות?

מה קורה לנו כאשר אנו נמצאים בחברת בני אדם אחרים? עד כמה משפיע הלחץ הקבוצתי והאם הוא משפיע על כולנו?

נתאר אופני תקשורת שונים בין בני אדם. נסקור ציורי ילדים ונוער ונחשוף את מערכת המסרים המועברת באמצעות ציורים אלה, נלמד על התנהגות לא מילולית וננתח מסרים באמצעות בחינת סרטונים ...

נדבר על זיכרון ושכחה, על תופעת ה דז'ה וו, נשאל האם יתכן ש "נזכר" באירועים שלא היו ולא נבראו רק משום השפעתה של הסביבה? האם ניתן "לשתול" זיכרונות  בדויים? בפרק זה נתנסה גם בסדנת זיכרון שתאפשר לנו לזכור ולזכור ולזכור....

נטעם גם מתחום הפסיכולוגיה הקוגניטיבית: נתאר כיצד אנו  מקבלים החלטות ומדוע אנו נוטים לחזור שוב ושוב על החלטות שגויות...

נושאים אלה ורבים נוספים ילוו בסרטונים קצרים, ניסויים שנערוך בכיתה וסדנאות.

 

הקורס יתקיים בשעות:

  • מחזור 1 - 12:30-11:00
בינה מלאכותית

כיצד ניתן לתכנת מחשבים ורובוטים לבצע פעולות מורכבות ולקבל החלטות בצורה

אינטליגנטית? האם ניתן לחקות את הדרך בה עובד המוח האנושי? איך יראה עולם בו קיימים רובוטים דמויי אדם?

בינה מלאכותית הינה ענף במדעי המחשב העוסק ביכולתנו ליצור מכונות המציגות יכולות שאפיינו עד כה את הבינה האנושית בלבד.

בקורס זה נבחן את נושא הבינה המלאכותית ממספר זוויות: נדבר על רובוטים

וסייבורגים, נלמד על המוח האנושי ועל אלגוריתמיקה של למידת מכונה כדי להבין את ההבדלים בין אינטליגנציה אנושית לאינטליגנציה של מכונות, ונכיר אפליקציות ותחומי ידע מרכזיים מהעולם האמתי של למידת מכונה.

בנוסף, חלק אינטגרלי מהקורס יכלול סדנאות שיקנו ניסיון מעשי, כמו יישום של אלגוריתמים לומדים (למידת מכונה), והבנה מעמיקה עם טכניקות לפתרון מגוון סוגי בעיות של (בינה מלאכותית).

 

הקורס יתקיים בשעות:

  • מחזור 1 - 12:30-11:00
כימיה

הקורס הינו צוהר ייחודי ומרתק לעולם הכימיה והחומרים. בקורס נדבר על מי הם האטומים וכיצד אטומים מתחברים יחד לכדי חומרים שונים. כמו כן, נכיר חומרים שונים ונבדוק את תכונותיהם השונות. נסביר כיצד מתרחשות תגובות כימיות על סוגיהן השונים ומה עושים כימאים במעבדה. נדון בתופעות מעניינות וחשובות בכימיה כמו חימצון-חיזור, חומציות ובסיסיות ונקשר אותן אל המחקר העדכני ואל חיי היום היום שלנו.

כל שיעור יכלול הסברים, הדגמות וניסויים שניתן לערוך בכל בית.

 

הקורס יתקיים בשעות:

  • מחזור 1 - 10:30-09:00
אסטרונומיה ואסטרופיזיקה

מסתורי היקום העסיקו את האנושות עוד מראשיתה. כיצד כל התחיל? החיים, הכוכבים שסביבנו? במהלך הקורס ניתן את התשובות לשאלות שהעסיקו, ומעסיקות מדענים וחוקרים רבים: נבין מהו חומר ומהי קרינה, ונגלה את העולם הקוונטי המוזר שסביבנו וארבעת הכוחות המעצבים את היקום. בעזרתם נבין את מחזור חיי הכוכבים ונסקור את הזמנים השונים בהתפתחות היקום, החל מהמפץ הגדול דרך התפשטות היקום ועד לעתידו אשר ייקבע ע"י אנרגיה האפלה. בדרך נפגוש במוזרויות של תורת היחסות, ממסע בזמן, עיקום המרחב זמן, חורים שחורים, וכיצד כל אלו קשור ליקומים מקבילים.

 

הקורס יתקיים בשעות:

  • מחזור 2 - 10:30-09:00
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive