קורסים וירטואליים לתלמידים מחוננים

בי"ס הוירטואלי למחוננים

סמסטר תשע"ז הסתיים בהצלחה ותעודות הסיום עושות את דרכן לבתי המסיימים.

 

לפרטים לגבי תאריכי רישום ופתיחת הסמסטר בשנת הלימודים הבאה יש להתעדכן לאחר תחילת שנת הלימודים תשע"ח.

 

 

קהל היעד: תלמידים מחוננים שעברו את המבדקים של משרד החינוך, מכיתות ז'-ט', סקרנים, מחפשי אתגרים ובעלי יכולת ללמידה עצמית. בקורסים יכולים להשתתף תלמידים הלומדים במסגרות למחוננים (כיתה, מרכז העשרה), תלמידים שלמדו במסגרות כאלה בעבר, או תלמידים שאותרו כמחוננים ובחרו לא להשתתף בתוכניות השונות.

 

נושאי הלימוד:

  • קורסים בשפה העברית: ביואינפורמטיקה,  בינה מלאכותית, ההיסטוריה של המתמטיקה, הפסיכולוגיה של החושים, חוק מוסר וצדק, ממדע לטכנולוגיה רפואית, פסיכולוגיה חברתית, פרקים נבחרים בפיזיקה, פרקים נבחרים ברפואה , תורת המשחקים
  • קורסים בשפה הערבית: בינה מלאכותית, הפסיכולוגיה של החושים, ממדע לטכנולוגיה רפואית

מסגרת הקורסים:  סה"כ כשלושה חודשים:  שנים-עשר שיעורים ווירטואליים ללמידה עצמית. כל אחד פתוח למשך שבוע אחד. ובנוסף שני מפגשים סינכרוניים (און-ליין) עם המנחה והסטודנטים האחרים (במועד שיקבע עם המנחה) ופגישה אחת פנים אל פנים באוניברסיטת תל-אביב (יום שיא באמצע הסמסטר לכל תלמידי הקורסים הווירטואליים) במועד שיתוקשר לפני פתיחת הסמסטר.

 

מהלך הלמידה: כל שיעור (יחידת לימוד) נפתח במועד קבוע במהלך השבוע וכולל משימות ומטלות שיתבססו על ידע שיירכש תוך כדי אותה יחידת לימוד, אותן יש להגיש באתר הקורס לבדיקת המנחה. הלמידה מתבצעת באופן עצמאי. 

 

הערכת ההישגים:  המטלות נבדקות באופן שוטף ע"י מנחה הקורס והמשתתפים יקבלו ממנו דיווח שוטף על מצבם וציון מסכם בסוף הקורס.

 

עלות: הפרויקט ממומן על-ידי האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך. ההשתתפות כרוכה בתשלום דמי הרשמה בסך 50 ₪ בלבד. דמי הרשמה אלה לא יוחזרו לתלמיד במקרה שביטל את הרשמתו או לא סיים את הקורס.

 

מנחי הקורסים: אנשי צוות אוניברסיטת תל-אביב לנוער (סטודנטים לתואר שני ושלישי) מתחומי הדעת הנבחרים ובעלי ניסיון עשיר בעבודה עם בני-נוער.

 

דרישות טכניות: כל תלמיד יכול להשתתף בקורס מביתו באופן עצמאי, במידה וקיימים התנאים הבאים: חיבור לאינטרנט, מהירות גלישה טובה, הכרות בסיסית עם רשת האינטרנט, כתובת דוא"ל פעילה.

 

תאריכים: הקורסים, בדרך-כלל, נפתחים לקראת סוף דצמבר ונמשכים עד תחילת אפריל. תאריכים מדוייקים לשנת הלימודים הבאה  יפורסמו עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ח

לפרטים נוספים:  enoar@tauex.tau.ac.il

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
Developed by
UI/UX Basch_Interactive