יום פתוח: תכניות המחקר של מדעני העתיד "אלפא" ו"אידיאה"

 

 

10 בינואר 2018, 17:30 
אולם בר שירה , אוניברסיטת תל-אביב 
לוגו מדעני וממציאי העתיד

אוניברסיטת תל אביב לנוער מפעילה את תכניות "אלפא" ו"אידיאה"- תכניות ייחודיות וחדשנית לתלמידים מחוננים בחינוך העל-יסודי, המאפשרות למשתתפים בהן להשתלב בעולם המחקר האקדמי. התוכניות מאפשרות לתלמידים להתנסות במעגלי למידה שונים ולהשלים עבודת מחקר במדעים מדוייקים, מדעי הטבע או בתחום מדעי הרוח והחברה והאמנות בהיקף של 5 יחידות לבגרות, תוך ליווי והנחייה מקצועיים של הסגל האקדמי של אוניברסיטת תל-אביב. עבודת המחקר תוכל להמיר בחינת בגרות באחד מהמקצועות המוגברים ו/או לעמוד בפני עצמה כמקצוע מוגבר. 

תכנית "אלפא" מתמקדת בתחום המדעים המדוייקים, מדעי הטבע וההנדסה  תוך העשרת עולם הידע המדעי, חשיפה למחקר מדעי ברמה גבוהה והקניית הכישורים הנדרשים לגיבוש מחקר מדעי עצמאי ועבודת מחקר ברמה אקדמית. במסגרת התכנית התלמידים משתלבים במעבדות המחקר של אוניברסיטת תל-אביב וזוכים לעבוד עם חוקרים מובילים. 

תכנית "אידיאה", שתפעל באוניברסיטת תל-אביב זו השנה השניה, תתמקד בתחום מדעי הרוח, החברה והאמנות באמצעות העשרת עולם הידע של הסטודנטים הצעירים בתחומי הדעת ההומניסטיים, חשיפה למחקר אקדמי ברמה גבוהה בנושאים אלה, והקניית הכישורים הנדרשים לגיבוש מחקר עצמאי וביצוע עבודת מחקר ברמה אקדמית תוך ליווי אקדמי של חוקרים מובילים באוניברסיטת תל-אביב. 

התפיסה העומדת בבסיס התכניות הינה להציע לתלמידים מחוננים חוויה אינטלקטואלית משמעותית בשילוב עם פעילות חברתית על מנת לאפשר להם להתפתח בו זמנית בשני כיוונים אלו.

 

 

.מוזמנים ליום הפתוח תלמידות ותלמידים מחוננים והוריהם הלומדים השנה בכתה ט' לשם קבלת מידע על תכנית הלימודים, דרישות הקבלה, הדגשים והיחוד של התכנית באוניברסיטת תל-אביב, והיכרות עם צוות התכנית. 

להרשמה ליום הפתוח לחצו כאן

 

כפתור להרשמה לתכנית

 

​​

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive