חדשנות פדגוגית

חדשנות פדגוגית

אוניברסיטת תל-אביב לנוער פועלת באוניברסיטת תל-אביב ומרכזת את כל פעילות הנוער באוניברסיטה. אנו מקיימים מגוון רחב מאד של תכניות אשר מנוהלות על ידי צוות של אנשי חינוך. לכל תכנית אצלנו ממונה רכז פדגוגי האחראי על בניית התכנית והליווי הפדגוגי של המרצים והתלמידים. כל תכנית מכילה קשת רחבה וענפה של נושאים בכל התחומים המדעיים הנלמדים באוניברסיטה.

 

בראשות אוניברסיטת תל-אביב לנוער עומדת ועדה אקדמית כלל פקולטית. תפקיד הוועדה לפקח פיקוח אקדמי מלא על כל תכניות הלימודים, ליזום מסלולי לימוד חדשים, לעזור באיתור מרצים מתאימים ולפקח על הוראתם. 

 

המרצים ביחידה מהווים אבן שואבת לתוך עולם הידע וההשכלה והם ייחודו של המפעל החינוכי. רובם ככולם סטודנטים לתארים מתקדמים, תלמידי מחקר מצטיינים ויצירתיים, בעלי ניסיון בהוראה לבני נוער, ומשמשים דמויות לדוגמה (role modeling). בחירת המרצים נעשית על ידי צוות מיומן ומנוסה של היחידה. תכנית הלימודים נקבעת על ידי המרצה בהתאם לתחום עיסוקו האקדמי ותחום עינינו, זאת לאחר אישורה של הועדה האקדמית של היחידה. אנו מאמינים שחלק נכבד בהצלחת הפעילות באוניברסיטה נשענת על אישיותו של המרצה, הנאתו והיכולת שלו ליצור גירוי וסקרנות בקרב התלמידים. מחקרי מעקב והערכה מתקיימים באופן שוטף ומבטיחים שמירה על רמת הוראה גבוהה ומצוינות המרצים.

 

אוניברסיטת תל-אביב לנוער שמה לה למטרה לגלות את ההון האנושי של מדינת ישראל, ובתוך כך מחפשת דרך להיענות לצרכים הייחודיים של תלמידים מצטיינים וצמאי דעת. מדיניות החינוך המלווה את כל הפעילויות הנה לטפח סקרנות ולקרב את המדע והידע אל בני הנוער מכל שכבות האוכלוסייה, ולחשוף אותם לעולם האקדמי על כל גווניו.

 

אנו מציגים מודל לחינוך משלים במערכת החינוך באמצעות חתירה למצוינות והצבת החינוך וההשכלה במקום גבוה בסדרי העדיפויות של החברה הישראלית. אנו מאמינים כי האפיונים והצרכים המיוחדים של תלמידים מצטיינים מחייבים סביבה לימודית מאפשרת ומסלולי למידה מאתגרים, הן באופן הלימוד, הן איכות ההוראה והן בתכנים. על כן אנו מציעים מגוון רחב של תכניות ונושאים שמטרתם למצות את היכולות הגבוהות של התלמידים שמותאמות מבחינת התכנים, היקף הפעילות ואופי הפעילות לצורכי התלמידים.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>