כנסים

כנס י מחוננים

היחידה לנוער שוחר מדע ע"ש דב לאוטמן ערוכה לקיים מספר כנסים מדעיים במהלך השנה בנושאים שונים. הכנסים מהווים אירוע שיא לפתיחת שנה, סיום שנה או ציון לאירוע מיוחד כגון יום האסטרונומיה הבינלאומי או יום כדור הארץ. 


ייחודם של הכנסים נובע מהדגש האינטלקטואלי על למידה בינתחומית. בכנסים משתתפים מספר רב של תלמידים מצטיינים והם מאפשרים מפגש אינטלקטואלי בין בני נוער בעלי תחומי עניין דומים. אנו רואים חשיבות רבה בלימוד המשלב ידע, סגנון חשיבה וכלים לניתוח מדיסיפלינות שונות. על כן, הנושאים שנבחרים הנם נושאים אינטרדיסציפלינריים המציגים תמונת עולם מלאה, עשירה ומגוונת. 

 

מטרות הפעילות: ליצור גירוי אינטלקטואלי ותחומי עניין משותפים בין תלמידים ממקומות שונים בארץ. לחשוף את התלמידים לאופי הבינתחומי של המחקר המודרני, ולהפגישם עם נושאים מדעיים המחברים דיסציפלינות מדעיות שונות, לבחון קשרי גומלין בין תחומי מדע שונים ולעודד חשיבה בינתחומית.

 

עיקרי התכנית:  תכנית הכנס גמישה ונקבעת במידה רבה בהתאם ללוח הזמנים של הכיתות, יחד עם זאת ישנו מבנה שמניסיוננו מתאים לכנסים: כל הכנסים סבבו סביב נושא מסוים מתוך נקודות מבט מדעיות פילוסופיות, היסטוריות, ביולוגיות, פיזיקליות, פסיכולוגיות ועוד. הכנס מתחיל בהתכנסות, ברכות והרצאת מליאה עם חוקר ומרצה בכיר מהאוניברסיטה ולאחר מכן מתקיימים מושבים מקבילים, כאשר כל תלמיד בוחר בשתי הרצאות משני תחומים שונים מתוך מבחר של הרצאות.

 

דוגמאות לכנסים שקיימנו בעבר:

  • "כאוס ומורכבות: מהפשוט למורכב - האתגר המדעי הבא"
  • "אינשטיין" - כנס שנערך ביום המדע, החל ביום הולדתו של אינשטיין

 

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות אלינו במייל: enoar@tauex.tau.ac.il

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>