חזון ומטרות

חזון ומטרות

"לגלות את ההון האנושי של ישראל"

אוניברסיטת תל-אביב לנוער משרתת כ-20,000 תלמידים בשנה. 70% מהתלמידים מגיעים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית ולפחות למחציתם זהו מפגשם הראשון עם מוסד להשכלה גבוהה.

 

אוניברסיטת תל-אביב לנוער פונה לכל בתי הספר בארץ. קיים קשר הדוק וחסות של משרד החינוך על אגפיו השונים, ואנו עומדים בקשר עם רשויות מקומיות, רשתות חינוך הגדולות כמו אורט, עמל, וגופים חינוכיים כמו עתידים ועוד.

 

בתכניות שלנו משתתפים תלמידים מאוכלוסיות מיוחדות: קהילה אתיופית, מגזר ערבי ועוד. כאנשי חינוך, השתתפותם חשובה לנו מאד ואנו פועלים רבות לגיוסם ומסייעים להצלחתם.


אנו מאפשרים לתלמידים לסמן יעדים וחלומות גבוהים בזכות המגוון הרחב של תחומי המדע שנלמדים באוניברסיטת תל-אביב, ובגלל היותנו מרכז המקיים גם פעילות בינלאומית. במסגרתנו פוגשים התלמידים דמויות לחיקוי כמו זוכי פרס נובל, מנהיגים כמו אל גור ועוד.


אוניברסיטת תל-אביב לנוער היא לא רק מרכז בתל-אביב אלא מרכז בישראל ונגישה תחבורתית גם לתלמידים רחוקים - מנצרת,כאבול, אשקלון ובית שאן המגיעים אלינו אחת לשבוע.


אוניברסיטת תל-אביב לנוער נחשבת למרכז פדגוגי חדשני ומקבלת פניות לשיתופי פעולה מפקולטות בתוך אוניברסיטת תל-אביב, מאוניברסיטאות אחרות בארץ, מבתי ספר יהודים בחו"ל, כנסים חינוכיים בינלאומיים (ולנסיה) ואפילו אולימפיאדות בינלאומיות (אולימפיאדת אסיה בפיזיקה).


אוניברסיטת תל אביב לנוער משלבת בני נוער מכל שכבות האוכלוסייה, בלימודים אקדמיים לצד סטודנטים מן המניין.

 

ממוצע הציונים של בני נוער אלו גבוה יותר מממוצע הסטודנטים.

 

כ- 90% מבוגרי אוניברסיטת תל-אביב לנוער ממשיכים ללימודי השכלה גבוהה!

 

אנו פונים למגוון קהלים מכיתות ה'-י"ב:

 

כיתות, בתי ספר וגופי חינוך:

אנו מקיימים מגוון רחב מאד של תכניות – החל ממפגש חד פעמי ועד לתכניות סמסטריאליות ושנתיות, תחרויות ארציות, כנסים ועוד. תכניות היחידה נבנות בשיתוף אנשי החינוך בבית הספר ומותאמת לצרכי הצוות החינוכי והתלמידים. התכניות מספקות העשרה והרחבה לתכנית הלימודים הבית-ספרית ואינן תחליף להוראה בבית הספר.

 

תלמידים ברישום פרטני:

הפעילויות פתוחות בפני כל תלמיד שיש לו עניין בנושא, ומתאימות לתלמידים טובים, סקרנים ובעלי מוטיבציה. חלק מהתכניות מיועדות לאוכלוסיות ממוקדות, תלמידים מחוננים ותלמידים מצטיינים במיוחד בתחומים שונים. תכניות אלה כוללות תהליכי מיון וקבלה בהתאם לצורך ולדרישות.

 

תלמידי פריפריה:

אנו משקיעים מאמצים רבים באיתור ופניה לתלמידים מצטיינים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית של מדינת ישראל, חלקם דור ראשון להשכלה. חלק מהפעילויות מוכוונות בעיקר לאוכלוסייה זו, אך במרבית המקרים תלמידי הפריפריה משתלבים בכלל הפעילויות לצד כל התלמידים האחרים.

 

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive