תכנית "אידאה" - מחקר לתלמידים מחוננים בתחומים ההומניסטיים

 

אודות התכנית

אוניברסיטת תל-אביב לנוער גאה להציע, זו השנה השניה, את תכנית "אידאה" – תכנית מחקר ייחודית  וחדשנית בתחומים הומניסטיים לתלמידים מחוננים בגיל תיכון אשר תתמקד  במדעי הרוח, החברה  והאמנויות ומאפשרת למשתתפים בה להשתלב בחזית המחקר האקדמי בתחומים אלה.

התכנית פועלת באוניברסיטת תל אביב לנוער כמיזם משותף של עמותת "קרב" ליוזמות בחינוך במימון קרן מיימונידיס ושל משרד החינוך, האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים.

התכנית גובשה במטרה לענות על הצרכים הייחודיים של תלמידים מחוננים באמצעות העשרת עולם הידע שלהם בתחומי הדעת ההומניסטיים, חשיפה למחקר אקדמי ברמה גבוהה בנושאים אלה והקניית הכישורים הנדרשים לגיבוש מחקר עצמאי וביצוע עבודת מחקר ברמה אקדמית.

התפיסה העומדת בבסיס התכנית הינה להציע לתלמידים מחוננים חוויה אינטלקטואלית משמעותית בשילוב עם פעילות חברתית על מנת לאפשר להם להתפתח בו זמנית בשני כיוונים אלו.

במסגרת התוכנית נאפשר לקבוצה של תלמידים מחוננים מכל רחבי הארץ להשתתף בתכנית מחקר ייחודית לפיתוח כישורי הקריאה, הכתיבה והשיחה שלהם, במקביל להקניית בסיסי ידע רחבים במדעי הרוח, החברה והאמנויות מתוך תפיסה כי חברה אחראית היא חברה המעודדת את הרחבת הדעת בתחומים אלו, חברה השואפת ללמוד מן העבר ולעצב את העתיד. 

 

 

לפרטים נוספים: שני לוי   shanylevy@tauex.tau.ac.il

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive