בנין צ'ק פוינט

בחודש מאי 2019 נחנך בניין צ'ק פוינט הממוקם בלב הקמפוס - מבנה מרהיב, הממוקם בין בית הכנסת ע"ש צימבליסטה לבין בניין דן דוד ובניין הסנאט, מאכלס את בית הספר למדעי המחשב ​ואת אוניברסיטת תל-אביב לנוער ​(היחידה לנוער שוחר מדע ע"ש דב לאוטמן). בניין צ'ק פוינט הוקם בתרומותיהם הנדיבות של חברת צ'ק פוינט וקרן רש"י.

 

 

"זהו רגע מיוחד בשבילי", אמר גיל שויד, הבעלים של חברת צ'ק פוינט, בטקס חנוכת הבניין,
"לפני 36 שנים הייתי בן עשרה, צעיר, ולא הסתדרתי עם בית הספר. תהיתי מה לעשות עם זמני.
מצאתי עצמי מבלה את רוב זמני באוניברסיטה, ולמדתי מדעי המחשב בגיל 15.
לא יכולתי לתאר לעצמי ש-36 שנים אחר כך ההתעניינות הזאת שלי תהפוך לחברה הישראלית הגדולה בעולם".

חנוכת הבניין סוגרת מעגל בחייו, אמר שויד, "זהו בית משותף לנוער שוחר מדע ולבית הספר למדעי המחשב, וזו הזדמנות עצומה מבחינתנו לסייע לאוניברסיטת תל אביב בעיצוב העתיד".

 

 

את בניין צ'ק פוינט החדש לא ניתן לפספס. המבנה, היושב על שטח של כ-5,500 מ"ר, כולל אודיטוריום, כיתות, מעבדות לימוד ומחקר וחצרות פעילות.

העיצוב הזוכה - של משרד האדריכלים קימל-אשכולות, נעשה בהשראת שירותי מחשוב הענן ועולם התוכנה, וכולל פסיפס של אריחי זכוכית (פיקסלים) אשר משווים  לו מראה חדשני, קליל ומרחף.

 

 

 "המעטפת היא חדשנית וייחודית, כראוי לערכים שהבניין מייצג", מסבירה מיכל קימל ממשרד האדריכלות קימל אשכולות, שעיצב את הבניין.
"הדימוי של ענן פיקסלים היה השראה ויזואלית ליצירת מעטפת חופשית, המשתנה ללא הרף, בהתאם לתנאי האור.
מבחינה טופוגרפית, מעטפת הפיקסלים מורכבת מחמישה סוגים של משטחי זכוכית, בגודל 40 על 40 ס"מ כל אחד, השונים זה מזה ברמת השקיפות והרפלקטיביות שלהם.
הצבתם תוכננה בעזרת תוכנות מתקדמות ומידול פרמטרי, המאפשר מעברים הדרגתיים בין המצבים השונים".

 

 

"עבור אוניברסיטת תל אביב לנוער הבניין מהווה הזדמנות אדירה לצמיחה", אומרת דורית ססמאן, מנהלת היחידה לנוער שוחר מדע באוניברסיטת תל אביב.
המשכן החדש, המצויד במעבדות חדשניות ומתקדמות, כיתות לימוד מודולריות, קולנוע מדעי ועוד,  מיועד להפוך למרכז המצוינות הגדול והמקיף בארץ, שייתן מענה לטיפוח מצוינות אקדמית בקרב בני נוער מכל רחבי הארץ" "
החיבור שלנו עם חברת צ'ק פוינט ועם גיל שויד, העומד בראש הוועד המנהל של היחידה, מאפשר לנו להשקיע בדור העתיד ולשים דגש גם על טיפוח מצוינות בקרב בני נוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית" מסכמת ססמאן.

 

 

הסביבה החדשה יוצרת אווירת לימוד ויצירתיות. הבניין הינו בית לכל תלמידה ותלמיד המעוניינים להשתלב בתוכניות הלימודים באוניברסיטת תל אביב לנוער,

תוכניות העשרה מדעית, תוכניות אקדמיות, כשהמסר הוא שכל אחד ואחת יכולים להצליח, להשתלב באקדמיה, לשאוף, להתאמץ ולהגיע רחוק.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>