שאלות נפוצות

 

האם אני מסיים תואר בסוף כיתה יב'?

מטרת התכנית אינה סיום תואר ראשון. יחד עם זאת לימודי התכנית מאפשרים צבירת קרדיט אקדמי בהיקף רחב. חלק גדול מבין בוגרי התכנית באוניברסיטת תל אביב מסיימים תואר ראשון בטרם גיוסם לצבא לאחר דחיית שירות של שנה. על מנת לעמוד בכך התלמידות והתלמידים יוכלו להוסיף קורסים נוספים לתכנית הלימודים הדו-שבועית החל מכתה י"א. תכנית הלימודים האישית תיקבע ותאושר עבור כל תלמיד יחד עם ראש המסלול האקדמי.

 

מי מתקבל?

תהליך המיון ארוך ובמהלכו אנחנו מנסים למצוא את המתאימים ביותר לדרישות התוכנית. תלמידים ותלמידות מבריקים עם נטייה למדעים והנדסה, מוטיבציה גבוהה וסקרנות.

 

כמה תלמידים מתקבלים?

בכל מסלול מתקבלים עד 30 תלמידים ותלמידות.

 

מה ההבדל בין אלפא לאודיסיאה?

אודיסיאה מיועדת לתלמידים ותלמידות מבריקים המתמיינים בכיתה ח' ולומדים בתל אביב פעמיים בשבוע או יותר במשך 4 שנים, הלימודים מבוססים על קורסים אקדמיים וצבירת קרדיט אקדמי בהיקף גדול. התכנית מאפשרת גם קבלת המרה לבגרות במקצועות הלימוד של התכנית ופטור מהלימודים בבית הספר בנושאים הללו החל מסוף כתה י'.

אלפא בתל אביב מיועדת לתלמידים ותלמידות מחוננים המתמיינים בכיתה ט'. התוכנית מתקיימת במהלך הקיץ (ב-2 מחנות מרוכזים) ובמהלך כיתות י'-יא. תלמידי התוכנית עורכים מחקר במעבדות בתל אביב וכותבים עבודת גמר המזכה אותם ב 5 יחידות לימוד בבגרות.

 

מה ההבדל בין מדעני העתיד לאודיסיאה?

אין הבדל. תכנית מדעני העתיד נקראת היום אודיסיאה.

 

האם אפשר להיבחן באוניברסיטת תל אביב וללמוד בטכניון?

לא. אם ברצונך ללמוד בתל אביב עליך להירשם לתוכנית אודיסיאה בתל אביב ולהיבחן בתל אביב בכל שלבי המיון.

 

צוות אודיסיאה במוסד

ד"ר ארז פיטן

ד"ר עומרי מורג

שלומי בוטנרו

דלית בן דיין

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive