מדע עם ערך

תכניות העשרה ייחודיות

 

מדע (עם) ערך

כוחו של מדע בחברה ובמציאות משתנה- סדנאות המשלבות בין ערכים וחברה לעולם המדע


 

אוניברסיטת תל אביב לנוער יוצאת מכותלי האוניברסיטה ומגיעה עד אליכם עם מגוון סדנאות לתלמידי כיתות ה'-ח' המשלבות בין ערכים וחברה לעולם המדע.

החברה הישראלית ככלל, ובני הנוער והילדים בפרט, מתמודדים בתקופה זו עם מציאות חדשה. עולם המדע, על סך חוקיו והגיונותיו יכול לאפשר מרחב נוסף ללמידה והתמודדות עם הסוגיות שצפות לאור המציאות העכשווית.  

כל סדנה מעמידה במרכז ערך מרכזי ומקשרת בין ההתמודדות החברתית לבין ההגיונות והחוקים על פיהם פועל עולם הטבע.

הסדנאות מועברות ע"י סגל המרצים של אוניברסיטת תל אביב לנוער בשיתוף  עם מדריכים חברתיים.
 

סולידריות וכוחה של קבוצה:

הקשר בין מולקולות מים, ובין כוחות פיזיקליים יכול ללמד אותנו רבות על הכוח  שיש בבחירה להתחבר ולפעול ביחד. תוך ביצוע של משימות קבוצתיות, וניסויים מדעיים, נעסוק עם התלמידים בכוח ובפוטנציאל שיש בחיבור ובאחריות שיש לנו אחד על השני בקבוצה ובחברה.

חוסן:

מה הם הכוחות שיש בי שעוזרים לי להתמודד עם המציאות שבה אני נמצא? נבחן עם התלמידים את הכוחות שיש בהם, ונהפוך אותו ביחד לכוח על. בהיבט המדעי נלמד אודות התכונות המשתנות של חומרים, ונראה את היכולת שלהם לפתח עמידות דווקא בנקודות של קושי.

תקווה:

תקווה, ציפייה לעתיד טוב והאמונה ביכולתנו לקום מתוך משבר הם כוחות התמודדות מרכזיים אצל בני אנוש. לטבע יכולת להתחדש גם אחרי האסונות הגדולים ביותר. בסדנה נלמד על תהליך הפוטוסינתזה ועל צמיחה מחדש, לצד דיון בכלים שנותנים לנו כוחות ותקווה בתקופה זו.

 

מעורבות חברתית:

החשיבות של תרומה לקהילה הנה גדולה ויש לה משמעות רבה לחוסן ולחוזק האישי והחברתי שלנו.  במסגרת הסדנה נזמין את המשתתפים לקחת חלק במיזם חברתי ייחודי ונאפשר להם לבחור נושא אותו הם רוצים לקדם בתודעה הציבורית. במהלך הסדנה ניצור ביחד עם התלמידים עששיות מעופפות, ותוך כדי כך הם ילמדו על חוקי התעופה הפיזיקליים. בתום הסדנה יוכלו התלמידים  להפריח את העששיות לשמיים, נושאות את המסר שבחרו לקדם ואת איחוליהם לימים הבאים.

 

עלויות:

2000 ש"ח לקבוצה של עד 28 תלמידים

2800 ש"ח לכיתה מעל 28 תלמידים ( תפוצל ל 2)

*** התכנית מסבובדת במלואה לכיתות מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית ומפונים מהדרום והצפון. 

 

להזמנת סדנה ופרטים נוספים: נועה אשבל  noashbel@tauex.tau.ac.il]

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>